Contact: 0231512198 / 0787675081 vanzari@farmaciarodica.ro
Panadol Extra 12 comprimate filmate

7,50 Lei

Modalitati de plata
RAMBURS | VISA | MASTERCARD Modalitati de transport
POŞTA ROMÂNĂ:
11 lei
CURIER RAPID:
14.99 lei
Panadol Extra 12 comprimate filmate
opiniile clientilor
GlaxoSmithKline

Producător:


GlaxoSmithKline

mareste poza

* Fotografiile sunt cu caracter informativ. Producatorul poate schimba ambalajul produsului fara a ne notifica in prealabil.

* Prețul afișat este valabil doar pentru comenzile online, prețul din farmacie putând varia.

Panadol Extra 12 comprimate filmate

Ce este Panadol Extra?

Panadol Extra contine o combinatie a doua substante active pentru un efect analgezic amplificat:

    Paracetamol (500 mg) care combate durerea si reduce febra
    Cafeina (65 mg) care potenteaza efectul analgezic al paracetamolului.

Acum, formula Pandol Extra este imbunatatita printr-un sistem de dispersie care accelereaza dizolvarea comprimatului si imbunatateste absorbtia medicamentului, astfel incat acesta incepe sa actioneze mai repede. In cadrul unui studiu clinic, s-a aratat ca Panadol Extra incepe sa incepe sa actioneaza in 10 minute in lipsa alimentelor.
Astfel, medicamentul începe să acţioneze de 2 ori mai repede decât comprimatele obişnuite cu paracetamol şi cafeină.

Indicatii

Calmeaza rapid si eficient:

    Durerile de cap;
    Migrenele;
    Durerile de spate;
    Durerile de dinti, inclusiv cele aparute dupa efectuarea unor proceduri stomatologice/extractii dentare;
    Durerile musculare;
    Durerile menstruale;
    Nevralgiile;
    Durerile articulare - inclusiv cele din osteoartrita si boli reumatice;
    Durerile in gat, febra si durerea postvaccinala.

Inlatura, de asemenea, durerea si disconfortul din raceala si gripa si scade febra.

Doze si mod de administrare

    Adulti (inclusiv varstnici) si adolescenti peste 12 ani : Doza recomandata este de 1-2 comprimate Panadol Extra la fiecare 4-6 ore, la nevoie, de maximum 4 ori pe zi. Intervalul dintre prize este de minim 4 ore. Doza zilnica maxima pentru adulti este de 8 comprimate.
    Medicamentul nu este recomandat copiilor sub 12 ani. Nu se administreaza impreuna cu alte medicamente care conţin paracetamol.
 

Spune-ţi părerea aici şi ajută-i pe ceilalţi să aleagă mai informaţi. review