Contact: 0231512198 / 0787675081 vanzari@farmaciarodica.ro
Antinevralgic Sinus Hot Drink 650mg/10mg 12 plicuri

22,90 Lei

Modalitati de plata
RAMBURS | VISA | MASTERCARD Modalitati de transport
POŞTA ROMÂNĂ:
12.99 lei
CURIER RAPID:
15.49 lei
Antinevralgic Sinus Hot Drink 650mg/10mg 12 plicuri
opiniile clientilor
Sanofi Aventis

Producător:


Sanofi Aventis

mareste poza

* Fotografiile sunt cu caracter informativ. Producatorul poate schimba ambalajul produsului fara a ne notifica in prealabil.

* Prețul afișat este valabil doar pentru comenzile online, prețul din farmacie putând varia.

Antinevralgic Sinus Hot Drink 650mg/10mg 12 plicuri

Proprietăți:
Antinevralgic Sinus Hot Drink conţine două substanţe active:
- paracetamol, care ameliorează durerea şi vă scade temperatura când aveţi febră;
- clorhidrat de fenilefrină, un decongestionant care vă desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-vă să respiraţi mai uşor.
Antinevralgic Sinus Hot Drink este utilizat pentru tratamentul simptomelor de răceală şi gripă: reduce febra, ameliorează durerile de cap, durerile musculare şi articulare, durerile de gât, desfundă nasul înfundat.

De asemenea, Antinevralgic Sinus Hot Drink este utilizat pentru tratamentulsimptomelor sinuzitei: ameliorează durerea de cap și desfundă nasul înfundat.
Antinevralgic Sinus Hot Drink este utilizat la adulţi (inclusiv vârstnici) şi adolescenţi cu vârsta peste 15 ani.
Dacă după 3 zile nu vă simţiţi mai bine sau vă simţiţi mai rău, trebuie să vă adresaţi unui medic.

Compozitie:
Substanţele active sunt paracetamol şi clorhidrat de fenilefrină. Fiecare plic conţine paracetamol 650 mg şi clorhidrat de fenilefrină 10 mg.
Celelalte componente sunt: povidonă 25, zahăr, citrat de sodiu, acid citric, acid tartric, pulbere de lămâie (suc de lămâie spray uscat) (K240), aspartam, aromă de lămâie 610399E acid ascorbic,  pulbere de turmeric (K2550).

Mod de administrare:
Adulţi, inclusiv vârstnici şi adolescenţi cu vârsta peste 15 ani: se administrează un plic de maxim patru ori pe zi. Intervalul dintre doze nu trebuie să fie mai mic de patru ore.

Prezentare:
12 plicuri

Puteti consulta prospectul acestui medicament aici: Antinevralgic Sinus plicuri
Puteti raporta o reactie adversa la acest medicament aici: Reactie adversa Antinevralgic Sinus plicuri

Spune-ţi părerea aici şi ajută-i pe ceilalţi să aleagă mai informaţi. review