Contact: 0231512198 / 0787675081 vanzari@farmaciarodica.ro
Paduden raceala si gripa 10 comprimate

9,50 Lei

Modalitati de plata
RAMBURS | VISA | MASTERCARD Modalitati de transport
POŞTA ROMÂNĂ:
12.99 lei
CURIER RAPID:
15.49 lei
Paduden raceala si gripa 10 comprimate
opiniile clientilor
Terapia

Producător:


Terapia

mareste poza

* Fotografiile sunt cu caracter informativ. Producatorul poate schimba ambalajul produsului fara a ne notifica in prealabil.

* Prețul afișat este valabil doar pentru comenzile online, prețul din farmacie putând varia.

Paduden raceala si gripa 10 comprimate

Paduden raceala si gripa contine doua substante active:
Ibuprofen, care are acţiune antiinflamatoare, analgezică şi antipiretică (scade febra).
Clorhidrat de pseudoefedrină, care are acţiune decongestionantă pentru căile respiratorii superioare şi sinusuri.

Fiecare comprimat conţine:
Ibuprofen 200 mg şi clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg.

Indicaţii terapeutice:
- antiinflamator, analgezic, antipiretic şi decongestionant pentru căile respiratorii superioare şi sinusuri.
- se recomandă a fi utilizat în cazurile în care este necesară atât acţiunea antiinflamatoare/ analgezică/antipiretică a ibuprofenului, cât şi acţiunea decongestionantă a clorhidratului de pseudoefedrină.

Adulţi:    
Doza iniţială recomandată este de 1-2 comprimate filmate. Dacă este necesar tratamentul se va continua cu 1 sau 2 comprimate filmate la 4-6 ore.
Doza maximă recomandată este de 6 comprimate filmate în 24 de ore (1200 mg ibuprofen).

Copii cu vârsta sub 12 ani:
Nu se administrează copiilor sub 12 ani şi greutatea sub 40 kg.

Prezentare:
10 comprimate

Puteti consulta prospectul acestui medicament aici: Paduden raceala si gripa comprimate
Puteti raporta o reactie adversa la acest medicament aici: Reactie adversa Paduden raceala si gripa comprimate

Spune-ţi părerea aici şi ajută-i pe ceilalţi să aleagă mai informaţi. review